МЕГУ – вибір сучасного абітурієнта! МЕГУ – твій найкращий вибір! МЕГУ – це більше ніж університет! МЕГУ – найкращі умови для навчання та розвитку! МЕГУ – розвиваємося для тебе! МЕГУ – це вибір лідерів! МЕГУ – твій шлях в майбутнє! МЕГУ – якість освіти, визнана країною і світом! МЕГУ: наші рейтинги – наші студенти! МЕГУ – освітній бренд, визнаний абітурієнтом!

Факультет здоров’я, фізичної культури і спорту

ФАКУЛЬТЕТ ЗДОРОВ’Я, ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ

На факультеті цілеспрямовано здійснюється підготовка фахівців фізичного виховання, спорту і здоров’я людини.

Факультет готує фахівців за такими спеціальностями:

014.11 Середня освіта ( фізична культура)  Бакалавр/Магістр.

Зі спеціалізаціями: фітнес і рекреація; адаптивне фізичне виховання; фізична реабілітація.

Сфера діяльності: Загальноосвітні і спеціальні школи, навчально-реабілітаційні та фітнес – центри, вищі навчальні заклади, спортивно-оздоровчі табори, заклади.

017 Фізична культура і спорт   Магістр

Зі спеціалізаціями: адаптивна фізична культура, фітнес і рекреація.

Сфера діяльності ДЮСШ, спортивні клуби, фізкультурно-спортивні клуби і центри інвалідного спорту, спортивний менеджмент.

22. Охорона здоров’я

227 Фізична терапія, ерготерапія.   Бакалавр/Магістр.

Зі спеціалізаціями: фізична терапія, фізична реабілітація при різних нозологіях та у відновлювальній терапії.

Сфера діяльності: реабілітаційні центри, лікувально-оздоровчі заклади, спеціальні школи і дошкільні заклади, навчально-реабілітаційні та санаторно-курортні установи

Підготовку з професійно-орієнтованих дисциплін забезпечують такі кафедри факультету:

* Кафедра здоров’я людини та фізичної терапії

(завідувач кафедри  – д.п.н., проф. Поташнюк І.В.);

* Кафедра теорії і методики фізичного виховання та адаптивної фізичної культури

(завідувач кафедри – к. н. фіз. вих., доц. Романова В.І.);

* Кафедра фізичної культури і спорту

(завідувач кафедри – к. н. фіз. вих., доц. Сотник Ж. Г. ).

Декан факультету – к. п. н., доц. Завацька Л. А.

Заступник декана – к. п. н., доц. Коваль В. В.

Навчальний процес на факультеті забезпечує висококваліфікований професорсько-викладацький склад. Серед них 6 докторів наук, професорів.  (проф. Дем’янчук А.С., проф. Борейко В.І., проф. Поташнюк І.В., проф. Мухін В.М., проф. Михальчук Н.О., проф. Полатайко Ю.В.), понад 20 кандидатів наук, доцентів, заслужені діячі освіти і науки, охорони здоров’я, заслужені тренери і майстри спорту України.

Викладачі факультету плідно займаються науковою роботою, ними видано понад 60 навчальних посібників для студентів з дисциплін. На базі факультету традиційно проводиться Всеукраїнська науково-практична конференція «Концепція розвитку галузі фізичного виховання і спорту в Україні», на якій виступають з доповідями провідні вчені галузі фізичного виховання і спорту нашої країни та зарубіжжя. Видається фаховий збірник наукових праць. Колектив факультету здоров’я, фізичної культури і спорту тісно співпрацює з ВНЗ, які здійснюють підготовку аналогічних фахівців: Національним університетом фізичного виховання і спорту (м. Київ), Львівським унів

напрямками: обмін досвідом роботи ВНЗ, аналіз результатів дослідницько-експериментальної роботи з проблем збереження, зміцнення і відновлення здоров’я, проведення спільних наукових конференцій і семінарів, а також видання збірників наукових праць та навчально-методичної літератури. За спеціальністю «Фізична реабілітація», з 2011-2012 навчального року здійснюється підготовка фахівців спільно ( по семестрово) із Краківською академією імені Анджея Фрича Моджевського ( Польща). Студенти і викладачі факультету проходять стажування уВНЗ Бельгії, Польщі, Білорусії, Росії та США.

Навчальні заняття зі спортивно-оздоровчих дисциплін проводяться на базі спортивно-оздоровчого комплексу імені проф. В.І. Завацького , в якому функціонує плавальний басейн із 6-ма 25-метровими доріжками, ігровий спортивний зал, гімнастичний зал, сучасний тренажерний зал, спортивний майданчик із синтетичним покриттям, тренажерний майданчик, кабінет фізичної реабілітації.

Спортивно-оздоровчий комплекс імені В.І. Завацького

Наукова тема факультету – «Формування і відновлення здоров’я осіб різного віку в процесі фізичного виховання». Науково-дослідна робота базується на сучасних концепціях збереження і відновлення здоров’я із врахуванням впливу екологічних, соціально-психологічних та професійних чинників. Студенти і магістранти успішно виступають на Всеукраїнських олімпіадах з фізичної реабілітації та фізичного виховання, неодноразово тримують призові місця; мають можливість публікувати результати власних досліджень у збірниках наукових праць нашого університету та інших ВНЗ. 7 випускників факультету захистили кандидатські дисертації, 3 – захистили докторські дисертації. Традиційними стали на факультеті проведення студентських наукових конференцій «На шляху до професійної майстерності», в яких беруть участь студенти інших ВНЗ.

Проф. Мухін В.М., проф. Магльований А.В., проф. Шиян Б.М., проф. Мицкан Б.М., проф. Поташнюк Р.З. та доц. Винокурова Л.В.

На факультеті здійснюється цікава і змістовна позанавчальна робота, створені умови для розвитку інтересів, здібностей та творчих обдарувань студентів, діють студентські гуртки, клуби, наукові товариства проводяться предметні олімпіади, конкурси, фестивалі, тематичні вечори, цікаві дозвіллєві заходи. Студенти мають можливість удосконалювати свою спортивну кваліфікацію у групах підвищення спортивної майстерності з волейболу, баскетболу, футболу, плавання, легкої атлетики, настільного тенісу, туризму, атлетичної та ритмічної гімнастики. Особливою увагою серед студентів користуються заняття з козацьких одноборств, які веде Велінець П.В., волейболу – тренер Гарієвський Ю.В., з плавання – доц. Федорович О.В., атлетичної гімнастики – тренер Бабейчик А.А. та інші.

Студенти, які навчаються в Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем’янчука гідно захищають честь України на Олімпійських і Паралімпійських іграх, Чемпіонатах Світу та Європи. Серед них учасники Олімпійських ігор Олег Омельчук, Ганна Рижикова (Ярощук), Назаренко Дмитро, Вадим Слободенюк, Віктор Недашківський, Петро Крук, Петро Коток, Ольга Котовська, Світлана Станко, Катерина Гусева.

Олег Омельчук двічі входив до п’ятірки лідерів на Олімпійських іграх: в Пекіні – 2008 він був четвертим, а на Олімпіаді в Лондоні – п’ятим у стрільбі з малокаліберного довільного пістолету з 50 метрів. Учасник олімпійських ігор 2017 році у Ріо-Деженейро. Також він є неодноразовим призером Чемпіонатів Світу та Європи, посів ІV,  місце на Перших Європейських іграх – 2015 р (V), Чемпіон Європи 2013 (м. Москва).

Ганна Рижикова (Ярощук), яка спеціалізується з бігу на 400 м з бар’єрами,  призерка (2012) Олімпійських ігор в Лондоні, бронзовий призер Європи (2012), срібна нагорода на Літній Універсіаді (2013), золота нагорода на Літній Універсіаді (2011); нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ ст..

На високому рівні виступає аспірантка МЕГУ Ольга Полюк, МСУМК, член збірної України з фрістайлу на зимових Олімпійських іграх 2010 і 2014 років, неодноразова чемпіонка України, призерка Чемпіонатів Світу та Європи. Учасниця зимових олімпіад у 2018 році Південна Корея.

Учасниками  ХХХІ літніх Олімпійських іграх з марафонського бігу бкли: Ольга Котовська, Світлана Станко. Ольга Котовська – Чемпіонка України в марафоні 2015, МСУМК, чемпіонка України з кросу, учасниця Європи з кросу, призерка України на 5000м та 10 000м, учасниця Командного Кубка Європи 2015 (5 командне місце), переможниця та призерка багатьох міжнародних марафонів і напівмарафонів.

Гордістю університету є спортсмени з особливими потребами, серед яких: Ігор Косенко – Заслужений майстер спорту України з футболу серед спортсменів серед спортсменів з порушеннями опорно-рухового апарату, дворазовий параолімпійський чемпіон 2004, 2008 років, срібний призер літніх Олімпійських ігор 2012 року, повний кавалер ордена «За заслуги»; Олександр  Косінов – Заслужений майстер спорту України з дзюдо серед спортсменів з вадами зору, Чемпіон ХІV Паралімпійських ігор (2012), неодноразовий чемпіон і призер світу (2011-2015 рр.); Наталія Ніколайчик – Заслужений майстер спорту України з дзюдо з вадами зору, бронзова призерка ХІV Паралімпійських ігор (2012), чемпіонка світу у командному заліку (2015), бронзова призерка І Європейських ігор (Азербайджан, 2015); Ярина Матло – МСУМК з плавання серед спортсменів з вадами зору, дворазова бронзова призерка параолімпійських ігор (2008, 2012, 2016),   призерка чемпіонатів Європи і світу, нагороджена орденами княгині Ольги ІІ і ІІІ ст.; Юлія Галінська – МСУМК з дзюдо серед спортсменів з вадами зору, бронзова призерка ХІV Паралімпійських ігор (2012), чемпіонка Європи (2013), чемпіонка світу (2014), чемпіонка світу у командному заліку (2015); Олександр Помінов –МСУМК з дзюдо серед спортсменів з вадами зору, 9 місце  на ХІV Паралімпійських ігор (2012), срібний призер І Європейських ігор (Азербайджан, 2015), багаторазовий призер чемпіонатів світу і Європи; Роман Куров – МСУМК з пауерліфтінгу серед спортсменів з вадами зору, чемпіон та рекордсмен світу (2011, 2012, 2013, 2015, 2017); Уляна Ціздин – МСУМК з пауерліфтінгу серед спортсменів з вадами зору, чемпіонка світу (2013, 2015); Роман Набухотний – МСУМК з пауерліфтінгу серед спортсменів з вадами зору, чемпіон світу (2014); Ірина Гусєва – МСУМК з дзюдо серед спортсменів з вадами зору, чемпіонка світу (2014), параолімпійські ігри у 2017 році у Ріо-Деженейро чемпіонка Європи (2015); Надія Сівак – Заслужений майстер спорту України зі спортивних танців на візках серед спортсменів з порушеннями опорно-рухового апарату, чемпіонка і призерка світу (2013-2015); Наталія Колесова – МСУМК зі спортивних танців на візках серед спортсменів з порушеннями опорно-рухового апарату, чемпіонка і призерка світу (2013-2015); Катерина Шепелюк – МСУМК з дзюдо серед спортсменів з вадами слуху, призерка Деф-олімпійських ігор, чемпіонка світу(2012, 2013, 2015, 2017); Василь Ажнюк – МСУМК з футболу серед спортсменів з вадами слуху, чемпіон ХХІ літних Дефлімпійських ігор (2009); Сергій Фролов – МСУМК з футболу серед спортсменів з вадами слуху, чемпіон ХХІ літних Дефлімпійських ігор (2009), срібний призер ХХІІ літніх Дефлімпійських ігор (2013), бронзовий призер світу (2012), ІV місце на чемпіонаті Європи (2015) нагороджений орденом «За мужність» ІІ ступеня.

У міжнародних першостях з боксу виступали: Іванна Крупеня, Олександра Малєванець, які є члени національної збірної з боксу. Олександр Іваньков переможець міжнародних турнірів в Ірландії, Білорусії, Молдови.

Гордістю університету є Родіон Чеберко: Чемпіон Світу з кікбоксингу, переможець Кубку Польщі з кікбоксінгу у розділі К-1, Переможець Кубку Угорщини по таїландському боксу IFMA, Інтерконтинентальний Чемпіон Світу серед професіоналів по К-1 Версії WKF, багаторазовий Чемпіон України, срібний призер України по Фрі-Файту, Павло Демиденко (Сфера).

В університеті навчаються студенти, які займаються бейсболом і мають досить високі результати в цьому виді спорту. XIX EUROPEAN CHAMPIONSHIP WOMEN , м. Росмален, Голландія,  July 19th – 25th 2015,  в складі національної збірної команди України – Міщенюк Вікторія Олександрівна –  12 місце. IV EUROPEAN CHAMPIONSHIP UNDER 22 WOMENS -. Dupnitsa (BUL) – July 7th – 12. 2014, в складі молодіжної збірної команди України – Міщенюк Вікторія Олександрівна –  5 місце. Вознюк Олександр Миколайович – Чемпіонат Європи серед молодіжних команд U-21, м. Требіч. Чеська республіка, 22-27.07 .2014 року – 4 місце.

Випускники і студенти МЕГУ виступають за професійні клуби з баскетболу, волейболу. Баскетбол: Сергій Ліщук виступає за іспанський клуб «Мурсія», президент федерації з баскетболу Рівненської області. Волейбол: Олена Лимарєва входить до складу фінського клубу «ШАЛО», В’ячеслав Панкратенов  – білоруський клуб «Шахтар», Вітюк Ігор – польський клуб «Ястшембеки».

Варто відзначити виступи студентів з різних видів спорту, таких як Олексій Тарковський (велоспорт), Павло Демиденко (змішані єдиноборства ММА), Ярослав Кузьмінчук, Дмитро Артюх, Дмитро Шевчук (греко-римська боротьба), Роман Василевський (важка атлетика), Андрій Яськов (плавання).

Студенти-спортсмени факультету успішно виступають на змаганнях різного рівня. Впродовж 15 років збірні команди університету виборюють перші місця на спартакіадах серед ВНЗ III-IV рівня акредитації Рівненської області. За результатами Всеукраїнської універсіади у 2013 році МЕГУ ім. Дем’янчука посів 7-ме місце у своїй групі серед 51-го ВНЗ.

За сприяння НОК України, федерації легкої атлетики області в університеті щороку проводиться традиційний міжвузівський турнір пам’яті проф. В.І. Завацького, в якому беруть участь кращі студенти – легкоатлети МЕГУ імені Степана Дем’янчука та інших ВНЗ України – Львівського державного університету фізичної культури, Тернопільського Національного педагогічного університету імені Гнатюка, Східноєвропейського Національного університету імені Лесі Українки, Національного університету водного господарства та природокористування, університету розвитку людини «Україна» та інших.

Кафедри факультету плідно співпрацюють з освітніми, навчально-виховними, спортивно-оздоровчими та реабілітаційними закладами і установами, на базі яких студенти проходять педагогічну і спеціальну практику, проводять науково-дослідну роботу, вивчають сучасний педагогічний досвід, поєднують теоретичні знання з уміннями і навичками у підготовці до виконання професійних функцій. Укладені угоди про співпрацю з Центром ранньої педагогічної реабілітації та соціальної адаптації дітей з особливими потребами “Особлива дитина”, Центральною міською лікарнею м. Рівного, Центром ранньої педагогічної реабілітації та соціальної адаптації дітей з особливими потребами “Пагінець”, Клеванською спеціальною загальноосвітньою школою – інтернат № 1 І-ІІІ ступенів, Ясениницьким навчально-рабілітаційним центром; Територіальним центром соціального обслуговування інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату;  Медичним центром “Реавіта”, Рокитнівським, Костопільським і Рівненським медичними коледжами, Рівненським регіональним центрои з фізичної культури і спорту «Інваспорт», Острозьким спеціальним ЗОШ – інтернатом І-ІІІ ступенів для дітей з вадами слуху, обласним центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради.

На базі університету і факультету проводяться круглі столи, науково-практичні семінари, майстер-класи з проблем здорового способу життя, шляхів вирішення соціально-педагогічних завдань регіону, поліпшення якості життя людей з особливими потребами, підготовки фахівців галузі фізичної культури і спорту.