МЕГУ

Міжнародний
економіко-гуманітарний
університет

імені
академіка
Степана Дем'янчука

IEUH

Academician
Stepan Demianchuk

International University
of Economics and Humanities

Новини

Поетеса, що поєднала три народи (до сторіччя Зузанни Гінчанки)
20/03/2017 | Події | Прочитано: 185


16 березня 2017 р. у Рівненській обласній науковій універсальній бібліотеці відбувся захід, присвячений  Зузанні Ґінчанці. Це псевдонім Сари Ґінзбург, польської поетки, єврейки за походженням,  яка більшу частину свого дуже короткого життя (27 років) проживала в Рівному.  Це була яскрава творча особистість, вродлива жінка, яку сучасники називали «зіркою Сіону», «єврейською газеллю», «прекрасною Суламіф».  Єдина збірка «Про кентаврів», яка вийшла у Варшаві, принесла їй славу неординарної талановитої письменниці. У 1944  році Зузанну  Ґінчанку було розстріляно у Кракові, де вона переховувалася.  Адже як особа єврейської раси мала бути знищена гестапівцями.

1

На імпрезі були присутні мешканці Рівного, представники Генерального Консульства у Луцьку. Виступили науковці, письменники, краєзнавці, які розкрили біографію і творчість поетки, розповіли про місця, по’вязані з перебуванням З. Гінчанки у Рівному. Доцент Овдійчук Л. М. представила Зузанну Гінчанку як особистість, а також виявила багато спільного у долях двох яскравих  жінок, поетес: українки Олени Теліги та єврейки Зузанни Гінчанки. Зокрема, аналогії проглядають у рисах характеру, вдачі, життєвих подіях, навіть смерті обох справді неординарних особистостей.

2
усі новини та події »

ЗА 24 РОКИ НАШ УНІВЕРСИТЕТ ПІДГОТУВАВ 20 267 ВИСОКОКВАЛІФІКОВАНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ!
НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ 138 ПРОФЕСОРІВ, ДОКТОРІВ НАУК, АКАДЕМІКІВ ГАЛУЗЕВИХ І МІЖНАРОДНИХ АКАДЕМІЙ, КАНДИДАТІВ НАУК ТА ДОЦЕНТІВ.