МЕГУ

Міжнародний
економіко-гуманітарний
університет

імені
академіка
Степана Дем'янчука

IEUH

Academician
Stepan Demianchuk

International University
of Economics and Humanities

Студенське інформаційне агентство

zemes

 

Студентське інформаційне агентство (СІА)

Студентське інформаційне агентство (СІА) Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука, яке почало роботу у 2007 році, є дієвим інструментом практичного навчання студентів на факультеті журналістики університету. В основу роботи структури покладені принципи діяльності найбільших сучасних інформаційних агентств України та світу, зокрема, що стосується функціонування їх прес-центрів.

Йдеться передусім про впроваджену у СІА методику підготовки до прес-конференцій. Тут вже побувало 76 визначних діячів економічної, культурної, наукової, релігійної, військової, атомно-енергетичної сфери України та закордону. Серед них Герой України, Герой праці, народні артисти України, народні художники України, видатні письменники – Шевченківські лауреати, архієпископи, директори музеїв, голови облдержадміністрації, обласної ради, міські голови, відомі політологи, ректори зарубіжних університетів, іноземні представники дипломатичних місій в Україні, керівники правоохоронних органів, військові журналісти тощо.

СІА, як і загалом МЕГУ, було основним медійним майданчиком під час проведення першої Асамблеї лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка, інших заходів міжнародного та всеукраїнського рівня, в тому числі науково-практичних конференцій.

Організація таких зустрічей базується на науковій основі, адже передбачає реалізацію теоретичних знань студентів під час підготовки запитань, які будуть адресовані гостю на прес-конференції. Студент, сформулювавши їх, бере участь у конкурсі на право задати найзмістовніше, найактуальніше з них. Також подібний принцип покладений і в основу написання прес-релізів та представлення їх місцевим ЗМІ, акредитованим у Рівненській області власним кореспондентам всеукраїнських газетно-журнальних видань, теле-радіокомпаній. Таким чином створюється конкуретне середовище, яке спонукає майбутнього журналіста набувати рис людини компетентної, інтелігентної, ерудованої і ввічливої  – тобто ставати на шлях виховання себе як теж цікавого, рівноправного співрозмовника.

Результатом цього підходу є те, що всі прес-конференції, проведені студентами в СІА, пройшли на високому професійному рівні. Наприклад, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, Надзвичайний і Повноважний Посол України, поет Роман Лубківський, генеральний директор Хмельницької АЕС, експерт Міжнародного агентства з атомної енергії, заслужений енергетик України Микола Панащенко та багато інших відзначали, що в їхньому житті ще не було такої вдалої змістовної прес-конференції, як у СІА МЕГУ.

Ще одна частина технологій СІА – написання інтерв’ю на основі прес-конференцій, а також текстів інших жанрів – репортажу, звіту, огляду, аналітичної статті, есе тощо. Ці матеріали студенти надають для ЗМІ, таким чином роблячи перші самостійні кроки в журналістиці.

Передує цьому теоретико-практична робота на факультеті журналістики МЕГУ, у якій пріоритетом є формування непересічної творчої особистості. Тут, зокрема, під час вивчення курсу «Агенційна журналістика» освоюють еталони новин сучасних інформаційних агентств Укрінформ, УНІАН, Франс-Прес, ЛЕТА, ЕЛТА, Ассошиейтид Прес, Юнайтед Прес Інтернешнл, ПАП, Молдпрес. Націленість бути успішним – це риса студентів факультету, а всі вони беруть участь в СІА і сповідують свою своєрідну обітницю-клятву, яку дають на другому курсі: «Писати про те, про що ніхто не писав, а якщо й писав, то невдало».

У нинішньому році аналогічна робота продовжується. Її зосереджено на проекті факультету журналістики «Сузір’я заслужених». Відтак гості – люди, котрі збагатили світ мудрістю,  у СІА  мають можливість розкрити принципи свого життя перед допитливими майбутніми журналістами МЕГУ.


ЗА 24 РОКИ НАШ УНІВЕРСИТЕТ ПІДГОТУВАВ 20 267 ВИСОКОКВАЛІФІКОВАНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ!
НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ 138 ПРОФЕСОРІВ, ДОКТОРІВ НАУК, АКАДЕМІКІВ ГАЛУЗЕВИХ І МІЖНАРОДНИХ АКАДЕМІЙ, КАНДИДАТІВ НАУК ТА ДОЦЕНТІВ.